Please enable JS

Dž. Rodāri “Sīpoliņa piedzīvojumi”

Krāšņs un dinamisks iestudējums par mazā Sīpoliņa cīņu ar bruņinieku Tomātu un Citroniešu armiju.

Dž. Rodāri (1920 – 1980) ir viens no ievērojamākajiem 20.gadsimta bērnu rakstniekiem. Džanni Rodāri pasakas — tā ir skola. Skola prātam un arī sirdij. Galvenais mācību priekšmets Rodāri pasaku skolā ir Brīvības mācība. Rakst­nieka virsuzdevums ir — iemācīt bērnam būt patstāvīgām, spriestspējīgam, taisnīgam un godīgam. Lai katrs bērns, tāpat kā Sīpoliņš, iemācītos pazīt un atšķirt blēžu, un nostātos patiesības pusē.

Pasakas galvenie varoņi ir dažādi dārzeņi un augļi – strādīgais un aprēķinos ne visai precīzais Meistars Vīnodziņs, izpalīdzīgais aristokrātu ģimenes pārstāvis Ķirsēns, kas par visu vairāk grib izglītoties vienā skolā ar citiem ciema bērniem, nevis savām aprindām atbilstošā mājas mācībā, Tūkstoškāju ģimenīte, Puravs ar izteiksmīgi garām ūsām, kuru dēļ Barons Citrons ir gatavs ierindot viņu Sudraba ūsu Bruņinieku kārtā!

Ik uz soļa pasakā saduras vienkāršo ļaužu labestība un aristokrātu visatļautība.

Tomāts: Kāpēc tu neesi darbā?
Sīpoliņš: Es nestrādāju, esmu students.
Tomāts: Un ko tu studē?
Sīpoliņš: Es studēju blēžus!

Režisore Laura Paegle: “Kolorītie Dž.Rodāri tēli ir atraduši krāsainu un košu skatuvisko ietērpu uz teātra „Zīļuks” skatuves. Itāļu ņiprais Sīpoliņš ir mūsu Sprīdīša gara radinieks. Un, patiesībā, šis stāsts var būt par jebkuru zēnu, kurš viens pats dodas lielajā pasaulē, par zēnu – meklētāju, par  zēnu – cīnītāju, zēnu – grūtību pārvarētāju.”

Ieteicamais vecums: 4+
Izrādes ilgums: 54 min.

Izrāde tapusi sadarbībā ar A/S „Latvijas Valsts meži”

Režisore – Laura Paegle
Mūzika – Atvars Sirmais, Vārdi – Dina Bitēna Sirmā

Tērpi un scenogrāfija – Agne Mennika, Ieva Lapiņa

Galvenajā lomā –

IZRĀDES FOTOGALERIJA