Please enable JS

ZĪĻUKS ATGRIEZIES NO VIESIZRĀDĒM ĶĪNĀ!

Mūsu tālais ceļš pa Ķīnas Tautas Republiku ir noslēdzies! “Sprīdītis” nospēlēts Handžo pilsētā, Pekinas Dārza Expo parkā un svinīgi maršēts festivāla parādē, kur starp grandiozajām Ķīnas parādes mašīnām, plīvoja arī Latvijas un Zīļuka karogi!

Kā jau ziņots iepriekš, no 24. septembra līdz 3.oktobrim teātris “Zīļuks” devās līdz šim tālākajās viesizrādēs savā pastāvēšanas vēsturē – uz Ķīnas Tautas Republiku, lai Ķīnas skatītājus iepazīstinātu ar A.Brigaderes izrādi “Sprīdītis”, demonstrētu mākslinieciski augstvērtīgus standartus bērnu izrādēm Latvijā un veicinātu kultūras apmaiņu.

Brauciena laikā tika nospēlētas 3 izrādes: viena Handžo politehnikumā un divas Pekinas Dārza Expo parkā. Izrādes bija plaši apmeklētas. Pirmo izrādi Handžo politehnikumā noskatījās 10000 skatītāju, savukārt uz izrādēm Pekinas Expo parkā skatītāji izrādes brīvdabā vēroja pat no stāvvietām un uz izrādēm bija ieradušies arī 25 Ķīnā dzīvojošie latvieši, Latvijas vēstniecības Ķīnā pārstāvji un ķīniešu studenti, kuri mācās latviešu valodu Latvijas Universitātē.

Paldies visiem, kas braucienam palīdzēja notikt:
Kultūras ministrijai, Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departamentam, Rīgas Skolēnu Pilij, Latvijas Laikrakstam Diena un personīgi Edgaram Kotam par atbalstu masku nogādāšanā Ķīnā un Frederika mammai par morālo atbalstu jau daudzu gadu garumā un allaž vilkšanu uz pozitīvās nots. Īpaši sirsnīgs paldies Linearis Translations Ltd., kas mūsu lugu padarīja saprotamu arī Ķīnas skatītājam, nodrošinot tulkojumu ķīniešu valodā bezmaksas, tāpat paldies arī Inetai Sipunovai par atbalstu subtitru salikšanā video formātā, Konfūcija institūtam un personīgi Unai Aleksandrai Čerenkovai par praktisko palīdzību un emergency tulkojumiem, gatavojoties mūsu tālajam piedzīvojumam un Anetei Šicai par visas mūsu 30 cilvēku delegācijas iesēdināšanu vienā lidmašīnā!

Lai arī brauciena laikā saskārāmies ar līdz šim nepieredzētām grūtībām, iepazīstot Ķīnas muitas likumus, tomēr varam teikt, ka mums visiem kopā tas izdevās! Un te vislielāko paldies veiksmīgu sarunu vešanā ar Ķīnas muitu  sakām Latvijas vēstniecībai Ķīnā un personīgi Latvijas vēstniecības Ķīnas Tautas Republikā vadītāja vietniecei Inesei Liepiņai!

Vairāk fotogrāfijas no uzstāšanās Handžo pilsētā un intervijas ar mūsu aktieriem šeit: http://mp.weixin.qq.com/s/gREObEbnCecj0e1t81P9Vg

Ķīnas Televīzijas sižets un fragmenti no mūsu uzstāšanās Pekinā: http://www.tvmcloud.com/home/play/index/id/7c64c41f8631060a4d88a2243ae7db21?from=singlemessage&isappinstalled=0