Please enable JS

SKOLĒNU BRĪVLAIKĀ TEĀTRA FESTIVĀLS BĒRNIEM UN JAUNIEŠIEM!

Starptautiskais profesionālā teātra festivāls bērniem un jauniešiem «Eju meklēt!» skolēnu brīvlaikā no 15. līdz 18. martam aicina uz daudzpusīgu izrāžu programmu.

Starptautiskā profesionālo bērnu un jauniešu teātru asociācijas “ASSITEJ Latvija nacionālais centrs” organizē starptautisku skatuves mākslas festivālu   “Eju meklēt!” ar mērķi sakopot un pievērst uzmanību kvalitatīvam skatuves piedāvājumam bērniem un jauniešiem.

No 15. līdz 18. martam tiks spēlētas deviņpadsmit dažādas, precīzai auditorijai mērķētas un tēlaini  oriģinālas latviešu mākslinieku izrādes.

Pirmsskolas vecuma bērniem (3-6 gadi) tiek piedāvāts Antras Austriņas – Seņkānes laikmetīgās dejas uzvedums “Eksperiments ar apskāvienu, Liepājas leļļu teātra viesizrāde Leldes Kaupužas režijā “Teika par vilciņu” un režisora Māra Koristina klasisko leļļu versija “Pelnrušķīte” Latvijas Leļļu teātrī latviešu un krievu valodā.

kumskolas vecuma (6-12 gadi) bērniem “Eju meklēt!” piedāvā oriģinālo “Zīmējumu teātra” izrādē “Mīlība” horeogrāfija un zīmējumi papildinās cits citu dzīvās mūzikas pavadījumā (režisors Varis Klausītājs). Latvijas Kultūras akadēmijas 3. kursa studenti dejas izrādē “Kaste notiek” skatītājus vedīs pāri pierastā komforta robežai. Senu noslēpumainu indiāņu pasauli atklās režisores Ingas Tropas un Rēzeknes teātra “Joriks” interaktīvs dramatiskā teātra iestudējums “Drebošā telts. Edgara Niklasona neverbālās izrādes ar māliem “Gājiens vienalga pašam” ideja aicina domāt par cilvēku kā tīru būtni, bez iepriekšējo paaudžu uzkrātās pieredzes un gudrības, kas ļauj pasauli izjust brīvi un  drosmīgi. Latvijas Leļļu teātrī jaunie detektīvi aicināti asināst loģisko, analītisko un radošo domāšanu detektīvstāstā krievu valodā “Izmeklēšanu vada rauši”, ko piedāvā Ģirts Šolis. Valmieras drāmas teātra varoņi Jancis un Marčs Jāņa Znotiņa režisētajā izrādē “Staburaga bērni” izdzīvos neaizmirstamus piedzīvojumus Staburaga apkārtnē.

Bērniem no 12 gadu vecuma festivāls piedāvā izrādes par pusaudžiem un jauniešiem svarīgām problēmām. “Teātra TT” “Icikēriks” iestudējums stāsta par diviem 13 gadīgiem jauniešiem, kuri vēlas sākt patstāvīgi, neatkarīgi lūkoties uz dzīvi. Lilijas Liporas režisētā kustību un objektu monoizrāde “Karavīrs” stāstīs par piederību – Tu, ģimene, tauta, pasaule, kur var saklausīt un saskatīt gan tautisko, gan laikmetīgo. Pirmizrādi piedzīvos arī režisores Ditas Balčus iestudētā muzikāli aktīvā izrāde – modes šovs Viņš ir pliks” kā mūsdienīga versija par H. K. Andersena pasaku “Karaļa jaunais tērps”. Vidusskolēnus aicina no aizspriedumiem brīvs skatījums uz Raiņa lugu “Zelta zirgs” Latvijas Leļļu teātra viesrežisora Dudas Paivas iestudējumā.

Pirmo reizi “Eju meklēt!” iekļautas eksperimentālās orģināldramaturģijas   jauniešu amatierteātros – Aizputes teātra studijā “Panda ” un Rīgas Teikas vidusskolas jauniešu teātrī “TE – 13”. Profesionālu skatuves mākslinieku, pedagogu – Sandijas Kalniņas, Kristīnes Brīniņas, Edgara Niklasona un Artūra Putniņa vadīti jaunieši publiski stāstīs par savām sajūtām, atklāti nosauks vārdā lietas, kas viņus dziļi un patiesi satrauc.

Pilna festivāla programma atrodas “Ejumeklet.lv” un visās norises vietās VEF Kultūras pilī, Latvijas Leļļu teātrī, kultūras telpā “3 Māsas”, Latvijas Kultūras akadēmijas “Zirgu pastā”, Rīgas Teikas vidusskolā.

Festivāla biļetes var iegādāties “Biļešu paradīzes” kasēs,  kā arī internetā, biļešu cenas no 3 līdz 10 eiro. Festivāls piedāvā arī vairākus bezmaksas pasākumus.