Please enable JS

Par mums

Zīļuks ir ģimene.
Šeit ik uz soļa ir sastopami jauni piedzīvojumi un izaicinājumi. Teātrī dzīve rit nemitīgā kustībā, dodoties kopīgā cīņā uz skatuves dēļiem. Te ik katram ir iespēja izpausties prožektoru gaismā!

Teātris „Zīļuks” ir lielākais un aktīvākais bērnu un jauniešu teātris Rīgā ar regulārām, augstas kvalitātes izrādēm bērnu auditorijai.

Kopš 1985.g. teātri vada režisore Laura Paegle.

„Zīļuka” repertuārā vienlaikus ir 4 – 5 iestudējumi, galvenokārt pasaku lugas, latviešu un pasaules bērnu literatūras klasikas dramatizējumi, kā arī kustību, leļļu teātra izrādes, pantomīmas, ielu teātru priekšnesumi un Ziemassvētku uzvedumi.
Sezonas laikā teātra audzēkņi piedalās vidēji 75 – 100 izrādēs un citos pasākumos gan Latvijā, gan ārzemēs.

Teātra trupa sastāv no 150-180 audzēkņiem dažādās vecuma grupās no 5 – 18 gadiem.

Nodarbībās audzēkņi apgūst aktiera meistarību, skatuves runu, dziedāšanu, kustību un grima pamatus, tie ir pirmie soļi audzēkņa profesionālajā karjerā.

Teātris „Zīļuks” vienmēr ir atvērts inovācijām, ir bijis ielu teātru aktivitāšu aizsācējs interešu izglītības teātru jomā.

Teātra “Zīļuks” Ziemassvētku eglītes ir viens no gaidītākajiem Ziemassvētku laika pasākumiem bērnu auditorijai. Izrādes ik gadu apmeklē aptuveni 4000 – 5000 cilvēki.

Vēsture

1940.gads

Teātra pirmsākumi meklējami jau 1940.gada rudenī. Tolaik Rīgas pils mūros, bet no 1994. gada teātra mājvieta ir Rīgas Skolēnu pilī, Krišjāņa Barona ielā 99.

1962.gads

1962. gadā profesores Veras Baļunas vadībā tika dibināts Pionieru teātris. Ar bērniem sāka strādāt toreizējie Konservatorijas Režijas fakultātes studenti Lūcija Ņefedova, Astrīda Savisko, Benita Folkmane, Jānis Streičs u.c.

līdz 1970.gadam

Astrīda Savisko teātri vadīja līdz 1970. gadam.

Savas skatuves gaitas aizsāka tagadējie profesionālie aktieri un režisori: Edmunds Freibergs, Valdis Lūriņš, Maiga Sika, Juris Stobovs, Enriko Avots, Januss Johansons, Aivars Krancmanis, Pēteris Šogolovs, Jānis Cimermanis u.c. Kultūras darbinieki: Kārina Pētersone, Helēna Demakova, Raimonds Auškāps, Liāna Ose, Ilona Vanadziņa un vēl daudzi citi.

1970. – 1985.gads

No 1970. – 1985. gadam teātri vadīja Māra Priede.

Daudzi no tā laika teātra audzēkņiem ir redzami kultūras darbinieki: Arvīds Babris, Jānis Rušenieks, Edgars Kots, Žaklīna Cinovska, Daira Āboliņa, Aija Korņeva u.c.

1980.gads

1980. gadā Rīgas Skolēnu pils teātrim  piešķīra Tautas teātra Goda nosaukumu.

1985.gads

No 1985. gada teātri vada Laura Paegle.

Teātra audzēkne no 1973. gada. Jau 1977. gadā viņa sāk strādāt par teātra studijas vadītāju.

1990.gads

Kopš 1990. gada 23. decembra teātris nes „Zīļuka” vārdu.

„Zīļukā” darbojušies tagadējie aktieri: Evija Kromule, Ģirts Ēcis, Ainārs Ančevskis, Liene Sebre, Kristiāns Kareļins. Žurnālisti: Ansis Bogustovs, Dīvs Reiznieks, Rita Paula u.c.